luni, 6 iunie 2011

Lista echipelor participante la concursul "Ingineria Sistemelor Microelectronice” – Sergiu Radauţan, si premiantii



Nr
Nume Studenţi
Titlu proiect
Instituţie
Profesor coordonator
Clasamen/ premii
1.
Calmaţui Ion
Cartaleanu Alexandru
Dispozitiv pentru înregistrarea şi analiza paternului respirator
Universitatea Tehnică a Moldovei
Prof.univ., dr.
Victor Şontea
Locul II
2.
Lungu Ion
Lîsenco Dmitrii
Dispozitiv de achiziţie şi prelucrare a semnalelor medicale
Universitatea Tehnică a Moldovei
Prof.univ., dr.
Victor Şontea

3.
Furtuna Denisii
Dispozitiv de tratament biofotonic
Universitatea Tehnică a Moldovei
Conf.univ., dr.
Ion Pocaznoi
Locul II
4.
Neagu Valeriu
Aprinderea automată a luminilor de noapte
Universitatea Tehnică a Moldovei
Lector superior
Andrei Bragarenco

5.
Podlesnîi Bogdan
Balancing Robot
Universitatea Tehnică a Moldovei
Lector superior
Andrei Bragarenco
Premiul special "Tudor Nicu" de la "Romani Gaz Group"
6.
Slivcov Stanislav
Dispozitiv pentru monitorizarea ecologică
Universitatea Tehnică a Moldovei
Conf.univ., dr.
Sergiu Şişianu

7.
Tiron Iuri
Target Race Car
Universitatea Tehnică a Moldovei
Lector superior
Andrei Bragarenco

8.
Iavorschi Vladimir
Portas Ion
Stoianov Emil
Front Light Control Unit (Automotive)
Universitatea Tehnică a Moldovei
Lector superior
Andrei Bragarenco

9.
Iavorschi Vladimir
Ceas cu cadran implementat pe baza procesorului Atmega 16
Universitatea Tehnică a Moldovei
Lector universitar
Iavorschi Anatol

10.
Iavorschi Vladimir
Generator de semnal fotopletismografic
Universitatea Tehnică a Moldovei
Lector universitar
Iavorschi Anatol
Premiul pentru: „Cea mai bună aplicaţie în domeniul Sistemelor Biomedicale
11.
Popescu Leonid
Controlul motorului BLDC
Universitatea Tehnică a Moldovei
Lector superior
Andrei Bragarenco

12
Pantaz Gheorghe
Cebanu Ion
Diaconu Victor
Calugari Dumitru
Sistem de investigare a mediilor nocive
Universitatea Tehnică a Moldovei
Conf.univ., dr.
Victor Ababii

13
Zală Lucian
Palade Alexandru
Smart mobile devices
Universitatea Tehnică „Gh.Asachi”, Iaşi
Universitatea Tehnică „Gh.Asachi”, Iaşi
Locul I
14
Cojocariu Cătălin
Robot de balans pe două roţi controlat prin sistem fuzzy Sugeno
Universitatea Tehnică „Gh.Asachi”, Iaşi
Universitatea Tehnică „Gh.Asachi”, Iaşi
Locul III
15
Cobîleanschii Semion
Potlog Radu
Sistem de achiziţii date biomedicale cu transmisie prin interfaţa fără fir
Universitatea Tehnică a Moldovei
Lector superior
Andrei Bragarenco

16
Babaian Alexandru
Gordienco Sergiu
Podlesnîi Bogdan
Platformă robotizată ghidată la distanţă
Universitatea Tehnică a Moldovei
Lector superior
Andrei Bragarenco
Locul III